Etykiety postów

x
czwartek, 14 marca 2019

Grupa 2 ma komplet. Jeśli będą kolejni chętni to może będzie nowa grupa

Druga grupa która powstała w listopadzie 2018 r. ma już na tyle sporo osób, że w związku z tym nie będą już do niej przyjmowani nowi ludzie. Druga grupa jest zamknięta.

Im więcej jest osób na grupie, tym mniej czasu zostaje dla każdego na niego.
Obecnie na spotkaniu na osobę przypada między 20 a 30 min, i to jeśli nie wszyscy mówią.
Na szczęście nie tylko poruszanie swojego tematu działa, słuchanie innych którzy poruszają swoje tematy jest też często bardzo cenne.
Powiedzenie swojej sprawy, i później feedback od grupy zajmują sporo czasu, a każdy chciałby mieć tego czasu jak najwięcej dla siebie.
Dodatkowo zawsze są opóźnienia zanim zaczniemy spotkanie, a wszelkie kwestie organizacyjne też zabierają czas.
Dlatego potrzeba ograniczenia ilości osób w grupie.
Poza tym grupa jest już bardzo zgrana, znamy się całkiem nieźle. Każda nowa osoba często nie wie o co chodzi bo nie zna naszych historii. Stąd pomysł zamknięcia grupy.

Mogę dodać że spotkania tej grupy są już naprawdę fajne, poruszane są ważne sprawy, otwarcie, jest fajna męska energia.
Przy swoich wysokich wymaganiach i oczekiwaniach, jestem zadziwiony jaki fajny klimat się stworzył. W grupie są naprawdę fajni ludzie.
Grupa działa tak jak tego bym sobie życzył. Cieszy mnie to niezmiernie. Choć oczywiście nadal jest jeszcze ileś rzeczy które chce zrealizować.
Ciesze się że udało mi się zebrać takich ludzi, i wytrwale organizować spotkania, ale to oni tworzą tą wartość która powstała.


Jeśli będą chętni, i będzie taka chęć, to może powstanie nowa 3 grupa.
Wtedy musiało by się zebrać co najmniej kilku chętnych na początek żeby zacząć, a z doświadczenia wiem że to może zająć trochę czasu.

Ponieważ ja już mam swoją grupę, i nie potrzebuje nowej, moją motywacją do ew. kolejnej grupy jest przede wszystkim satysfakcja z tworzenia czegoś wartościowego, nawet jeśli poświęcam część swojego życia na to.
Jak zakładałem pierwszą grupę nie znalazłem czegoś takiego, poza katolickimi grupami, dlatego poczułem się zmuszony żeby to sam zrobić, na początku z myślą o sobie.
Mam dużą satysfakcje stworzenia czegoś takiego, coś do daje ludziom coś naprawdę ważnego i wartościowego, coś co ma potencjał polepszania jakości życia.
Gdybym jak kiedyś miał taką grupę, pewnie inaczej pokierowałbym swoim życiem. Obecnie to ja mogę dzielić się swoimi doświadczeniami i wnioskami, tak jak inni doświadczeni członkowie.
Ponieważ nie chce poświęcać swojego czasu, energii, pieniędzy i lokalu charytatywnie, jest składka za spotkanie. Są m.in koszty związane z utrzymaniem wysokiej pozycji grupy w internecie.

Ponieważ dla wielu osób kwestia składki to problem, mogę pomóc komuś kto sam chciałby zorganizować taką grupę i się nią zajmować. Mogę dać namiary na bezpłatne sale, albo ktoś u siebie będzie robić.
Mogę przekazać know-how jak zorganizować grupę, nie jest to specjalnie trudne, więc zachęcam.
Przydaje się jak ktoś ma już doświadczenie własnej pracy nad sobą, pracy z grupami, terapią grupową, czy z warsztatów rozwojowych, żeby mieć wyobrażenie co i jak ma być na grupie.
Dla mnie ważne żeby takie grupy były, żeby faceci się umacniali i rozwijali, nie ważne kto to robi.
Oczywiście proces tworzenia grupy żeby dobrze działała trwa, choćby dlatego że ciągle dochodzą nowe osoby, powiedzmy kilka miesięcy, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość zanim grupa się zgra.

Obecnie nawiązałem kontakt z leaderami takich męskich grup z Kanady i Australii, którzy je prowadzą od wielu wielu lat i mam od nich dużo bardzo cennych rad dt. prowadzenia takich męskich grup i gotowość pomocy.
Jest to dla mnie bardzo cenna rzecz, bo do tej pory to była tylko jakaś idea która zrodziła mi się w głowie. Nagle okazało się że na świecie ludzie praktycznie dokładnie coś takiego tworzą.
Mam kontakt z międzynarodowym zrzeszeniem facetów z takich męskich grup, gdzie można dzielić się swoimi sprawami. Jest trochę takich męskich grup na świecie.
Ciesze się że faceci jednoczą się i dzielą doświadczeniami. Może zacznie się powszechniejszy ruch mężczyzn, gdzie faceci są ze sobą, wspierają się, dzielą doświadczeniami, wiedzą i rozwijają siebie i swoją męskość.

Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich wartościowych mężczyzn.

ArturSłowa kluczowe: Męska Grupa Wsparcia i Rozwoju, Męski krąg Warszawa, Męska Ścieżka w Warszawie, Warszawską Męską Grupę, Warszawska Męska Grupa, Męskie Spotkania Męskiej Grupy, Męskie rozmowy, męskie grupy, męska pomoc, męska samopomoc, spotkania dla mężczyzn, męskie tematy, męskie rozmowy mężczyzn, Męskie Wsparcie i Rozwój, męskie warsztaty rozwoju osobistego dla mężczyzn, dla mezczyzn, Męski Rozwój osobisty, męska psychoterapia grupowa, męskie tematy, męskie sprawy, męskie życie
#meskagrupa #meskasciezka #meskikrag #meskiespotkania #meskierozmowy #meskiewsparcie #meskaterapia #meskapsychoterapia #meskapomoc #meskasamopomoc #meskietematy #meskagrupawawa @meskagrupawawa #meskagrupawarszawa #warszawa #wawa
dla mężczyzn, spotkanie, rozmowy, wsparcie, grupa, warsztaty, rozwój osobisty, psychoterapia, samopomoc, męski krąg,


Dodatkowe uwagi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

x
x

Tematy rozwojowe spotkań Męskiej Grupy

Poniżej przykładowe TEMATY ROZWOJOWE które możemy poruszyć na spotkaniach. To jest element ROZWOJOWY na tej grup...